PM-M120N-S
Please select the product option(s)
SKU#PM-M120N-S
Discover More Related
Both pens can be concealed by placing a red sheet over them, allowing for efficient memorization.
This set includes both the memorization pen and eraser pen, along with red sheets.
SPEC:
● Set Contents: Memorization Pen (PM-M120), Memorization Eraser Pen, Memorization Sheet (Red)
● Product Color: Orange
● Bag External Dimensions: Width 115mm x Height 200mm/ 4.5 in x 7.9 in
● Catalog Supplement: Memorization Sheet (Red) with Anti-drop Slits
● External Dimensions (Shaft Diameter x Length): Memorization Pen: Shaft Diameter φ13mm x Length 142mm/φ0.5 in x 5.6 in
 Memorization Eraser Pen: Shaft Diameter φ13mm x Length 120mm/φ0.5 in x 4.7 in
● Material: Shaft, Cap: PP, Shaft, End Plug, Cap: PP, PVC
● Orange and Pink colors do not disappear when erased by the Memorization Eraser Pen.
Country of Origin: JAPAN
SPEC:
● Product Color: Orange